Už od dob vzniku Československa byla masarykovská a benešovská zahraniční politika založena na obhajobě svobody a lidských práv ve světě a po kruté padesátileté pauze tyto principy patřily k našim tradičním a nezpochybnitelným základům, na kterých byla především Václavem Havlem po sametové revoluci budována i naše novodobá pozice a snaha o znovunalezení vlastní tváře. Mohu Václavu Havlovi vyčítat řadu věcí, na toto jsem ale hrdý! Kdo jiný než my by měl problémům hledání národní identity, obrany svobody, nezávislosti a univerzálních hodnot rozumět? Proto jsme stáli po druhé světové válce ve Spojených národech na straně vzniku státu Izrael, proto jsme byli evropským lídrem proticastrovské opozice, proto jsme kritizovali běloruský režim, proto jsme se účastnili mírových misí.

Kybernetická kriminalita stála americkú ekonomiku vyše 50 miliárd USD. Tento odhad vyplýva zo správy Rady ekonomických poradcov Bieleho domu. Podľa nej spravodajské služby ako hlavné zdroje kybernetických útokov identifikovali Rusko, Čínu, Irán a Severnú Kóreu. (tasr)

Jedná se o nejpovedenější sestavu na halibuty současnosti. S touto montáží mám odchytáno cca 20dní v Norsku. Mnoho mých kamarádů označilo chytání s touto montáží za rybolov pro „důchodce“. Je to velmi pohodlný způsob lovu, kdy spustíte ke dnu nástražní rybu a jen čekáte. Dělat nemusíte skoro nic. Jen si kontrolujete kontakt se dnem, abyste někde neuvázli. Karolína označila tento způsob lovu za…

Revír je to moc pěkný, chytali jsme na obou řekách, lesních jezerech, peřeji Sjoforsen a na rozlitině na řece Vindelalven poblíž Kraddsele. Zvláště 2 posledně jmenovaná místa byla perfektní. Jen za jeden den na Sjoforsen chytil syn cca 60 lipanů (max. 50 cm) a během 1 dne na rozlitině na řece poblíž Kradsele jsme společně chytili cca 30 štik. Chytání štik na poppa v čisté vodě na rozlitině je krásný zážitek. Ryb jsme chytili hodně (nepočítali jsme to), největší lipani měli 50, 49, 48 cm (+ mnoho dalších nad 40 cm).

Po dobu konání letošního FOR FISHING veletrhu pro Vás eshop topfishing.eu zlevnil následujících 10 produktů (nepřehlédněte 285 trvale zlevněných produktů) ze své obsáhlé nabídky nástrah a vybavení pro úspěšný mořský rybolov. Ve slevně naleznete mimo jiné navijáky, pruty, švédské nerez pilkry, Roybaity, atratkanty kvalvik a mohé další oblíbené produkty. Doufáme, že vám tato nabídka příjde vhod. Pro upltanění 15% slevy…

„TĚLO ČLOVĚKA-velký kvíz” je desková hra pro 2-4 osoby.V této hře je více než 180 otázek s tématem stavba a fungování lidského těla. Během napínavé zábavy se hráči mohou dozvědět mnoho zajímavých faktů o stavbě a činnosti vlastního těla. Tělo člověka je znalostní zábavná hra, tentokrát na velice přitažlivé téma a tím je – lidské tělo. Jak co funguje, co k čemu slouží, proč vlastně máme některé orgány? Spousta otázek nejen prověří vaše znalosti a přehled, za který získáváte potřebné body k vítězství, ale poslouží i jako báječní studijní materiál pro hodiny přírodopisu nebo biologie. Pro získávání vědomostí není snad nic lepšího než se přitom také bavit. * 752 odpovědí * 188 otázek * 80 karet Hráči mezi sebou soutěží tak, že postupně odpovídají na otázky uvedené na kartách “otázek a odpovědí” podle barvy políčka, na kterém umístí svoji figurku. Za každou správně zodpovězenou otázku získávají hráči body. Další bonusové body získají při sběru obrázkových karet s doplňkovými hádankami. Vítězem hry se stává hráč, který správně zodpoví na nejvíce vylosovaných otázek. Obsah balení: 1) karty „otázek a odpovědí“ – 47 ks 2) karty s obrázky – 25 ks 3) karty s písmeny „a“, „b“ – 4 x 2 ks 4) rozkládací hrací deska 5) barevné figurky – 4 ks 6) 6-boká hrací kostka 7) přesýpací hodiny 8) zápisník na body 9) český návod ke hře

Hry s motokrosovou motorkou jsou velmi oblíbené a tak si zkuste vychutnat tuto, která je zaměřena především na triky a kaskadérské kousky. Zkuste se tedy předvést s co nejvíce bláznivým kouskem a přitom nespadnout – tzn. musíte motorku před dopadem srovnat tak, abyste padali na kola.

Na druhou stranu prudké ochlazení znamená téměř jistě neúspěch. A takových jednoduchých závěrů, odvozených prostým vykouknutím z okna ven, je celá řada. Všechny však mají své výjimky, jinak by to bylo až příliš jednoduché.

Viňales je malé zapomenuté městečko, které žije především z touhy turistů navštívit stejnojmenný národní park. Ten naleznete v pohoří Sierra de Los Organom. Toto údolí bylo dokonce v roce 1999 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Už z dálky si můžete všimnout typického rysu celého parku a sice zvláštních kopců homolovitého tvaru. Jsou to vápencové útvary, které vám ze všeho nejvíce budou připomínat obří kameny spadlé z nebe. Kromě nadzemních přírodních krás můžete obdivovat i rozsáhlé krasové jeskyně.

Běží se samostatně, pouze proti času, bez rozdílu věku, pro stanovení konečného pořadí budou stanoveny handicapy, které jsou závislé na věku startujícího a případné množství alkoholu v jeho krvi (měří se po doběhu). 

Elektronická kniha – Dítě Stasi je poutavým příběhem, který kombinuje napínavé vyšetřování s retrospektivním vyprávěním. Jde o thriller z období před pádem Berlínské zdi, od kterého se nebudete moct odtrhnout. – ze série Karin Müller, autor David Young, 336 stran – česky

Rybáři smí na břehu řeky lovit jen v určitém časovém rozmezí, to se pohybuje podle měsíců od páté ranní do desáté večerní v pstruhovém rybářském revíru a od čtyř hodin ráno do půlnoci v mimopstruhovém rybářském revíru. Mimo tento vyhrazený čas nemají u vody co dělat.

(* 16. júna 1974, Žiar nad Hronom, Československo) Juraj Červenák, známy tiež pod pseudonymom Thorleif Larssen, je slovenský spisovateľ a publicista. Preslávil sa aj ako autor knižných fantasy sérií a získal množstvo ocenení, napríklad Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu. V roku 1994 vydal prvý diel ságy o Conanovi, potom napísal niekoľko fantasy cyklov, ako napríklad Černokněžník (knihy Krvavý oheň a Vládce Vlků), Bohatýr, Bivoj (napr. tituly Bivoj Běsobijce; Bivoj Válečník) a Dobrodružstvo kapitána Báthoryho (napr. Strážcovia Varadínu či Diablova pevnosť). Napísal aj niekoľko samostatných románov. Jedným z nich je aj hrdinskej fantasy Sekera z bronzu, rúno zo zlata, v ktorom sa hlavným hrdinom stáva trójsky princ Podarkés z doby bronzovej a zlatej. V roku 2010 vyšla ďalšia kniha, zbierka poviedok a noviel, Kámen a krev, ktorá je plná historicko-dobrodružných príbehov čerpajúcich zo slovanských mýtov a stredoeurópskej histórie. Treťou samostatnou knihou je fantasy western Štrkáč Callahan, ktorý zavedie čitateľov do arizonského pohraničia – raja banditov, nájomných vrahov, prostitútok, lovcov skalpov a indiánskych hrdlorezov.

Je to pro mě až neuvěřitelné, ale už zase sedim v Holešovicích u stolu, po očku sleduju kapry a snažím se hodit na papír to šílenství, které jsme za posledních 18 dní prožili. Úplně na začátku jsem si říkal, že si budu psát každý večer řádků, abych nezapomněl… Ale stejně jako u mnoha dalších věcí, teorie se pouze vzdáleně…

Loss of jobs, rising energy prices for end-users, reduced competitiveness of energy-intensive industries – these are the implications of such technocratic decision-making. This will certainly not increase the trust of EU citizens in their institutions.

Testování výrobku Tento výrobek byl testován při praktickém použití v našem vývojovém středisku ve francouzském městě Hendaye a prošel několika laboratorními testy zaručujícími jeho kvalitu. Jednalo se o testy pružnosti materiálu, stálosti barev a tvaru, odolnosti vůči tření, praní, slané vodě, chlóru, slunečnímu záření a o test životnosti opakovaně praného výrobku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.