Mars si na vás už nějaký čas brousí zuby a hrozí trestem za to, že se přepínáte a vystavujete se zbytečnému stresu. Pokud trochu zvolníte, uděláte pro sebe to nejlepší. Začněte s tím už dnes. Aspoň část dne věnujte relaxaci. Nezanedbávejte přátele.

Dneškem začíná velký fotbalový svátek a fotbal bude všude kolem nás. A i na online hrách si můžete vyzkoušet přípravu fotbalistů na nadcházející zápasy. Vaším úkolem je co nejvícekrát kopnout do míče tak aby se nedotknul země.

To dokládá i výrazná aktivita významných společností v této oblasti. Letos v dubnu došlo k fúzi nizozemského dodavatele krmiva pro lososy Nutreco N.V. s větší společností SHV Holdings. Mitsubishi Corporation, největší japonská obchodní společnost, zase odkoupila za 1,4 miliardy dolarů lososovou farmářskou firmu z Norska Cermaq ASA.

Pokud si budete chtít odpočinout od rozpáleného písku, můžete si udělat pěkný výlet do malebného městečka Trinidad, které je považováno za kulturní centrum Kuby. Můžete si zde prohlédnout řadu muzeí a uměleckých galerií. Nebo se můžete procházet klikatými uličkami, obdivovat architektonické skvosty historického centra, prohlédnout si katedrálu na hlavním náměstí, kterému dominují krásné koloniální domy, či si odpočinout v parku Parque Cespédes.

Ale k rybám. Protože se zde v červnu pomalu rozjíždí sezona, byli jsme na všech lukrativních peřejích prvními muškaři tohoto roku. Tomu i odpovídali výsledky, neboť si prakticky celá výprava okamžitě začala vylepšovat své osobáčky. Ty největší ryby zůstanou jen ve vyprávěních, ale zdejší dvě řeky jsou překrásné. „Kdo dál dojde či dojede, chytá větší ryby“ zněla rada z Prahy, ale nebylo to potřeba. S jedinou výjimkou, a to spojnice jezer. Cesta autem, poté slabou hodinku na motorové lodi a pokračovat tundrou, kde nejsou cesty. Byli jsme upozorněni, že je to těžké, ale krásné chytání. Výsledek však předčil naše očekávání. Průměrná velikost lipana zde byla zcela jistě vysoko nad 45 cm, vše na sucho.

Mezi křesťanské menšiny v Itálii patří pravoslavní, valdenští evangelíci a další protestantské komunity. V roce 2011 bylo v Itálii odhadováno 1,5 milionu pravoslavných křesťanů, tedy 2,5% obyvatel;[22] 0,5 mil. z letničního hnutí a evangelikálů (z nichž je 0,4 mil. členů apoštolské církve), 235 685 jehovistů,[23] 30 000 valdenských,[24] 25 000 adventistů sedmého dne, 22 000 z Církve svatých posledních dnů, 15 000 baptistů (plus asi 5 000 svobodných baptistů), 7 000 luteránů, 4 000 metodistů.[25]

Je příznačné, že na tuto otázku umím intuitivně odpovědět téměř výhradně negativně. Asi proto, že jsem Čech. Češi si příliš neváží své vlasti, své svobody, své historie, svých elit, svých hrdinů. Možná to je proto, že si mnoho neváží sami sebe. Možná proto, že pojem vlasti byl mnohdy prázdný, svoboda pošlapána, historie zkreslena, elity v emigraci a hrdinové mrtvi. Možná k tomu máme sklony, možná jsme opravdu cyničtější, skeptičtější a současně více rovnostářští, závistiví, přízemní. Možná nás opravdu charakterizuje ze všeho nejvíce ono strategické přikrčení se ve zlých dobách, které se nám vrací v podobě hanby, kocoviny a tím i malé národní hrdosti v krátkých období klidu. Možná nás determinuje lokalizace ve střední Evropě, i to že za posledních cca 400 let jsme byli  relativně svobodní a nezávislí pouze zhruba deset procent tohoto času. Možná i násilná rekatolizace zapůsobila na Čechy a češství jako když leváka násilím předěláte na praváka a vyrobila z Čechů kverulanty a lidi v zásadě sekulární a potlačila křesťanskou etiku, tak viditelnou a hmatatelnou u některých národů na Západě.

Obávám se, že nikoli. Barbarský útok na pařížskou redakci Charlie Hebdo, symbolizující jeden ze základních atributů svobodného světa – svobodu slova a projevu, je pouze vrcholem ledovce, epizodou již probíhající války, viditelnou a drastickou ukázkou latentního i zjevného a podceňovaného souboje, který už pěknou řádku let probíhá a před kterým jsme doposud strkali hlavu do písku, případně „politicky korektně“ vrahům, násilníkům a teroristům uhlazovali pěšinku. Není to poprvé, kdy jsme ustupovali síle, která se zaštiťovala tu rasovou, tu třídní a dnes náboženskou převahou, či legitimací.

Velmi populární je v Itálii též motorový sport: Valentino Rossi je zřejmě nejslavnějším motocyklovým jezdcem všech dob, automobilový závodník Enzo Ferrari po konci své kariéry založil proslulou automobilku, jíž dal jméno.

(* 10. októbra 1950, Maryland, USA) Eleanor Marie Robertsonová, známa tiež pod pseudonymami Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardest, je americkou autorkou detektívnych románov a milostných príbehových próz pre ženy. Jej knihy sa stali svetovými bestsellermi, získali veľa významných ocenení (napr. Ceny Rita) a mnohé sa dočkali sa aj filmového spracovania. Kým sa Eleanor stala známou spisovateľkou, musela si prejsť ťažkými kariérnymi začiatkami. Začala písať v roku 1979, avšak jej rukopisy boli sprvu odmietané a nedocenené. Debutovala teda až v roku 1981 románom s názvom Írsky plnokrvník. V súčasnosti je veľmi plodnou autorkou. V českom preklade vyšli pod umeleckým pseudonymom Nora Roberts tituly určené prevažne ženským čitateľkám, ako sú napríklad romány – Spojení osudom (2008), Siedme znamenie (2012), Zahrávaš sa s ohňom (2012), Nebezpečné útočisko (2012), Pohanský kameň (2013 ), Krajina svetla (2013) či Dom na útese (2014) a mnohé ďalšie.

“Je to především zabezpečení do budoucna a pokud smlouva (o Antarktidě) přestane platit, budeme mít záruku na naše nárokované území,” vysvětlila krok Londýna mluvčí ministerstva zahraničí. Doplnila, že Britové v oblasti nechtějí těžit, protože to zakazují mezinárodní úmluvy.

O dva měsíce později zavraždil prostitutku Frances Brown za podobných okolností s tím, že v tomto případě začal škrtit ženu ještě během orálního sexu a v sexu pokračoval i když vydechla naposledy. Její tělo pohodil blízko nábřeží. V návaznosti na smrt Brown se o případ začala zajímat média a vraha nazvala Rochester Nightstalker, The Rochester Strangler a Genesee River Killer. Arthurovou další obětí byla June Stotts, která byla kamarádkou Arthura i Rose a často je navštěvovala. Byla také mírně retardovaná. Shawcross jí jednou potkal jak sedí u řeky a požádal ji, aby s ním vyrazila na projížďku. Ona pobídku vděčně přijala a jeli spolu na pláž, kde si hráli s pískem a krmili ptáky, načež šli kousek z dohledu, aby měli sex. V určitém okamžiku jejich milování udělal Arthur nevinnou poznámku o tom, že June už není panna. Žena začala křičet vzteky a Arthur ji začal škrtit, aby ji umlčel. Následně ji rozřízl nožem, aby se její tělo rychleji rozkládalo, poté ji přikryl dekou a místo opustil. Později prohlásil, že ji odřízl pohlavní orgán a zkonzumoval ho.

Běží se jeden okruh kolem velkého rybníku (cca 450 m) pouze v krátkém spodním prádle a sportovní nízké obuvi, ženy běží v bikinách (kalhotky, podprsenka), pro ženy jsou též povoleny monokiny (pouze kalhotky). Na závěr běhu budou stanoveny doplňkové disciplíny, které jsou závislé od klimatických podmínek, a čas při nich strávený se započítává do času celkového.

Pereje řeky Vindelalven byly ještě mocnejsi a chvilemi spise pritahovaly svoji magickou silou rybare dovnitr nez ryby ven – pomerne vysoky prutok vody nebyl moc prijemnym zjistenim a i kdyz hladina v prubehu naseho pobytu zdatne klesala – stesti (v podobe zdejsich pstruhovych mohykanu) se na nas neusmalo – pravda tah velkych pstruhu do jezera na ten bylo ještě brzy.

Svítá ale na časy. Mnoho mladých se dnes cítí být česky mluvícími Čechy, případně Evropany, bez jazykových bariér, bez zátěží minulosti, bez resentimentu a bez vstřícné předposratosti svých předků. Pokud si současně uvědomí, že svobodu musí uhájit každá nová generace, tak nemám o českou národní identitu žádný strach. I kdyby si ji přetvořili k obrazu svému. Stejně není moc o co stát….

Ryby se dají lovit dokonce i z míst, kam se ostatní rybáři nedostanou. Ať už ulovíte kapra, štiku, candáta, sumce nebo jiný životní úlovek, na tenhle zážitek rozhodně nikdy nezapomenete.  Když se zasteskne po civilizaci, stačí si najít obydlený břeh a zavítat do místních hospůdek.

Lučištník Honza zase v nové barvě. Ptáte se proč? Nyní to není jeho potřeba se skrýt, ale spíše jeho hloupost. Jojo, když si nedáváte pozor na oblečení, tak se vám to může stát také. Ale náš lukostřelec Honza to vyřešil stejně jako zloděj jeho oblečení. Více se dozvíte ve hře.

Studenti dostali za úkol napsat esej na téma „Lež má krátké nohy“. Všichni psali dlouhé filozofické analýzy o pravdě a lži, jen jeden napsal za pár minut krátký příběh: V létě jsem byl na dovolené u moře. Ležel jsem na pláži a otec si vsedě prohlížel okolí. Vtom kolem nás prošla dívka v úzkých bikinkách a nahoře bez… Zvedal jsem se, poněvadž upoutala moji pozornost, ale otec mě znalecky okřikl: „Lež, má krátké nohy!“

Rio de Janeiro – Toxický kal z protržené odpadní nádrže v Brazílii doputoval do Atlantiku, kde může podle biologů vážně ohrozit mořskou faunu. Vlna nebezpečného odpadu obsahujícího mimo jiné rtuť či arsen se dva týdny po protržení dvojice odpadních nádrží dolu na železnou rudu dostala 500 kilometrů po proudu řeky Doce až k oceánu u východního pobřeží Brazílie. ČN 23.11.2015

Kdyby ryby uměly křičet, tak bychom se všichni z řevu zbláznili… Malé ryby, které berou rybáři jako odpad, umíraly pomalou a strašlivou smrtí udušením v bahně nebo na zemi vedle kádí. Některé byly rozšlapány, rybáři po nich šlapali bez projevení jakékoliv formy soucitu. http://www.ohz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=225%3Avylov-rybniku-2009-legalizovany-masakr-ryb&catid=37%3Anovinky&Itemid=62 Zpravodaj ohz 30, Pondělí, 01 Březen 2010 15:30, Zvědavec 24.2.2010, Blog 22. listopadu 2009 v 16:15, kopie s více fotkami

Během hry děti domalovávájí na destičkách obrázky pomocí předkreslených teček. Hra obsahuje i obtížnější úkoly, při kterých musí dítě samo vymyslet a namalovat příslušné tvary, které doplní ilustraci. Některé ilustrace navíc vyžadují správnou logickou volbu prvků nebo hledání cesty v bludšti. Napsané texty lze snadno smazat speciální koncovkou na násadce fixu. Podporuje rozvoj logického myšlení a přispívá ke zdokonalení manuální zručnosti a jemné motoriky. Děti si procvičují pohyby, které uvolňují zápěstí, a které budou potřebovat také na následné psaní ve škole. Díky hře se také začínají seznamovat s úkoly a zadáními, které jim pomohou chápat složitější úkoly v budoucnu. Skvělé pro všechny předškoláky, kteří se teprve budou učit psát písmenka. BENEFITY HRA/HRAČKY – Rozvíjí logické myšlení – Učí správnému držení pera – Zlepšuje motoriku a koordinaci – Cvičí k udržení koncentrace BALENÍ OBSAHUJE: 28 hracích desek na 14ti tabulkách, fix s mazací koncovkou, český a slovenský návod

V článku Mezi Paroubkem a lidskými právy je čínská zeď, který vyšel v Hospodářských novinách 10.11.2005 jsem napsal: „Do Prahy brzy přicestuje Wen Ťia-pao, předseda vlády Číny, jíž premiér Paroubek nabídl Českou republiku jako základnu k pronikání do Evropy. A to i za cenu, že náš kabinet rezignuje na obhajobu lidských práv. Tento přístup považuji nejen za nevýhodný pro naši zemi, ale i za morálně a politicky zcela nepřijatelný. V jádru Paroubkova přístupu stojí mravně pochybné a politicky neodůvodněné přesvědčení, že existuje přímá souvislost mezi kritikou porušování lidských práv v Číně a možností s ní obchodovat. Předseda vlády chce proto opět diskusi o lidských právech smést ze stolu; zřejmě v naději na alespoň částečnou účast na čínském ekonomickém zázraku“. Na tomto vyjádření nemusím měnit ani slovo! V podčárníku k tomuto textu ve své knize dodávám: „Jiří Paroubek obohatil naši zahraničně-politickou doktrínu o nový pojem – politika mnoha azimutů. Pro méně chápavé nabízím překlad – zavrtat se do všech velkých zadků, hlavně východním směrem. Netušil jsem tehdy, že Miloš Zeman tuto doktrínu začne realizovat“.

Hlavně manželským párům svítá na lepší časy. Jak signalizuje Venuše, můžete si v tomto období splnit přání, na která jste se dosud báli jen pomyslet, nebo uskutečnit vysněný společný plán. Neexistuje žádný problém, který by vám dnes stál v cestě.

(* 1986, Halmstad, Švédsko) Christoffer Carlsson je švédskym autorom kriminálnych románov. Jeho knihy sa stávajú čitateľsky úspešné na celom svete a dočkali sa množstva prekladov do cudzích jazykov. Za titul Neviditeľný muž zo Salemu (česky 2014) dostal prestížne ocenenie Najlepšia švédska detektívka roku 2013 a cenu Sklenený kľúč pre najlepšiu škandinávsku detektívku 2014. V roku 2014 zložil doktorát z kriminológie na Štokholmskej univerzite, kde v súčasnosti aj prednáša. Debutoval v roku 2010 románom noir Prípad Vincent Franke (česky 2013). Na predošlý úspech naviazal trilerom Jednooký králik (česky 2014), ktorý sa odohráva na zdanlivo pokojnom a pustom vidieku uprostred leta, avšak svojou mrazivou náladou sa čitateľom dostane pod kožu. Zatiaľ posledným vydaným titulom je kritikou veľmi oceňovaný román s názvom Neviditeľný muž zo Saleme, ktorý popisuje veľmi silný a napínavý príbeh policajta Lea Junkera.

Rodríguez and Falcao subsequently left Monaco in the summer of 2014, the latter leaving on loan to Manchester United and the former being sold to Real Madrid for almost double the transfer fee Monaco had paid Porto for his services one year prior.[36] The departure of such large signings was explained by Monaco’s vice president Vadim Vasilyev as part of a new strategy; he said, “There are two ways to go… One is either you invest a lot of money and do it quickly, the other is you build up an intelligent project and you have to base yourself on your academy and sound principles of working and scouting well and basically that’s what we’ve decided to do.”[30] The departure of star players and a decline in spending was also attributed by Vasilyev to the introduction of the UEFA Financial Fair Play Regulations and the resultant threat of sanctions. Vasilyev said in an interview that Rybolovlev had told him that he was “…already investing big money and if the club has to pay fines over and on top of that, this is something that is really not on. This really goes against any common sense”.[34] It was also reported by L’Equipe in September 2013 that the decline in investment was as a result of Rybolovlev’s dissatisfaction at not receiving a Monegasque passport which might afford him greater protection from extradition to his native Russia than his Cypriot passport if such a situation were to occur.[34] In a March 2015 interview with Nice Matin, Rybolovlev re-iterated his long-term commitment to the club and also expressed his delight at Monaco’s successes since his arrival.[37]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2015 Pixel Theme Studio. All rights reserved.